۷۷ عنوان جایزه و ۷۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی و تسهیلات تجاری‌سازی در پایان چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی

0
61 بازدید
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

با اعلام نتایج داوری‌ها در هر سه بخش این رویداد، بهترین‌های هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹، جشنواره بازی‌ جدی سال ۱۳۹۹ و سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی ۱۳۹۹ معرفی شدند تا سیگپ ۱۳۹۹ در ایستگاه چهارم خود به پایان خط برسد. هر چند امسال به دلیل شیوع کرونا و برگزاری آنلاین این رویداد، خبری از حال و هوای مرسوم جایزه بازی‌های جدی در دوره‌های پیشین یعنی حضور برندگان در مراسم، حضورشان برای دریافت جایزه روی سن، خوش‌کردن تندیس‌های سیگپ در میان دستانشان و عکس یادگاری نبود؛ اما پخش آنلاین این رویداد در آپارات که با استقبال خوب علاقمندان به صنعت بازی نیز مواجه شد، تمام آن شور و هیجان را به فضایی به وسعت تمام ایران منتقل کرد.

در اختتامیه چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی، ۷ دستگاه حمایتی مختلف به همراه بنیاد ملی بازی­‌های رایانه­‌ای برندگان خود را در بخش‌های مختلف اعلام کردند که در نهایت ۷۷ عنوان جایزه و ۳۱۰ میلیون تومان جوایز نقدی به برندگان اعطا شد. همچنین ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی مجموعا تا سقف ۳۹۰ میلیون تومان تسهیلات تجاری­‌سازی برای برندگان خود در نظر گرفتند. 

در اختتامیه رویداد SeGaP2020 که عصر روز پنجشنبه، ۴ دی‌ماه و به صورت آنلاین برگزار شد، بنیاد ملی بازی‌­های رایانه‌­ای، وزارت ورزش و جوانان، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، شتاب‌دهنده هاب، ستاد مبارزه با مواد مخدر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معرفی برندگان خود در هر سه بخش سمپوزیوم، هکاتون و جشنواره پرداختند. این سازمان­‌ها هر کدام در راستای وظایف و ماموریت‌های خود به شکل جداگانه آثار این رویداد را داوری کرده‌­اند که نتایج آن به شرح زیر اعلام می‌شود. 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال در بخش ایده آزاد برای سرمایه‌­گذاری روی بازی و اسباب‌­بازی­‌ها، در حوزه بازی‌­های ویدئویی، سیگپ را به عنوان دروازه ورودی آثار خود انتخاب کرده بود. بر این اساس، ۷ اثر قابل توسعه از میان آثار ارسالی به عنوان بازی­‌های منتخب برگزیده شدند که هر کدام علاوه بر جایزه ۱ میلیون تومانی، فرصت ورود به فرآیند ایده آزاد کانون را به دست آوردند. 

برندگان هر سه بخش و بخش ایده آزاد به شرح جداول زیر است:


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید