تخصیص امتیاز نخبگی به برترین‌های هکاتون ۱۴۰۱

0
107

بنیاد ملی نخبگان، امتیاز فعالیت نخبگی را به منتخبان هکاتون بازی‌های جدی 1401 تخصیص می‌دهد.

رویداد هکاتون 1401با موضوع «مراجعه به کتابخانه‌ها» به عنوان یک رویداد رقابتی مساله‌‌محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد. هکاتون بازی‌های جدی، یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که با هدف ایده‌پردازی و تجربه ساخت بازی جدی برگزار می‌شود.

هکاتون بازی‌های جدی که به طور همزمان در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان برگزار می‌شود، سال گذشته نیز به‌عنوان یک رویداد رقابتی مساله‌محور، تبدیل به بخشی از طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان شد و با حمایت مادی این بنیاد و اعطای امتیاز فعالیت نخبگی به برگزیدگان، فرصتی ویژه برای شرکت‌کنندگان فراهم آورد.

این رویداد همچون سال گذشته پس از تایید شورای راهبری بنیاد ملی نخبگان در طرح شهید بابایی مصوب شده است و بنیاد ملی نخبگان در سال 1401 نیز امتیاز فعالیت نخبگی را به منتخبان این رویداد تخصیص می‌دهد.
بر این اساس به اعضای تیم‌های برنده عنوان رتبه اول 30 امتیاز، برنده عنوان رتبه دوم 25 امتیاز و برنده عنوان رتبه سوم 20 امتیاز فعالیت نخبگی اعطا می‌شود. همچنین بر اساس اعلام بنیاد ملی نخبگان، به شرط تلاش تیم‌های منتخب برای تولید و تجاری‌سازی محصولِ هکاتون، امکان افزایش امتیاز فعالیت نخبگی تا سقف 2 برابر وجود دارد.

رویداد هکاتون بازی‌های جدی در ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی با هدف افزایش مراجعه به کتابخانه‌ها و با حمایت کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان طراح مساله این رویداد، 20 الی 22 مهرماه 1401 برگزار می‌شود. همچنین یک دوره آموزشی توانمندسازی با موضوع بازی‌وارسازی (گیمیفیکیشن) برگزار خواهد شد که پیش‌شرط حضور در بخش هکاتون و دریافت امتیاز نخبگی است.

ششمین رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی 1401 (SeGaP2022) پاییز امسال به میزبانی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. زمان دقیق ارسال آثار، ثبت‌نام، برگزاری و لینک‌های ثبت‌نام در هر یک از سه بخش رویداد در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here