گزارش «نمای باز ۱۳۹۸: شاخص‌ترین اطلاعات مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران» منتشر شد

6
3074
موضوع محوری: شاخص‌ترین اطلاعات مصرف با‌زی‌های دیجیتال در ایران
تعداد صفحات: ۳۲
حجم فایل: ۶٫۸ مگابایت
قیمت: رایگان

معرفی این گزارش:

گزارش «نمای باز ۱۳۹۸» شاخص‌ترین اطلاعات در مورد الگوی مصرف بازی‌های دیجیتیال در ایران را عرضه می‌کند. این اطلاعات مبتنی بر یک پیمایش ملی عرضه می‌شود که داده‌های خرید و استفاده از بازی‌های دیجیتال در بیش از ۹۲۰۰ خانوار و ۳۰۰۰ گیمر ایرانی را استخراج کرده است. نمونه پیمایش از تمام استان‌های کشور و به‌تفکیک مراکز استان، روستاها و شهرهای استان تشکیل شده بود.

گزارش حاضر، پنجمین دوره از گزارش‌های نمای باز است که توسط مرکز تحقیقات بازی‌های دیجتال (دایرِک) انجام شده است. بررسی روندهای ده ساله و ارائه تصویری بزرگ از وضعیت بازیکنان ایرانی، یکی از الزامات اساسی برای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری است و این مهم در این گزارش و تحلیل‌های بعدی محقق خواهد شد.

در «نمای باز ۱۳۹۸» اطلاعات مهمی در مورد ضریب نفوذ پلتفرم‌های مختلف در گروه‌های سنی مختلف، ژانرها و بازی‌های مورد علاقه بازیکنان ایرانی، میزان هزینه‌کرد برای پلتفرم‌های مختلف، و بسیاری اطلاعات دیگر ارائه شده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که تعداد بازیکنان ایرانی به ۳۲ میلیون نفر رسیده و تعداد بازیکنان زن به نسبت سال‌های گذشته افزایش یافته است.

فهرست مطالب:

– در یک نگاه
– چه کسانی بازی می‌کنند؟
– چه بازی‌های می‌کنند؟
– چگونه بازی می‌کنند؟
– چقدر هزینه می‎‌کنند؟
– رو‌به جلو


دریافت فایل (فارسی)


دریافت فایل (انگلیسی)

6 COMMENTS

 1. با سلام و عرض خسته نباشید
  میخواستم تشکر کنم از کل نهاد انجمن بازی های رایانه ای و به طور خاص از دایرکت چون فکر میکنم تنها نهادی هست که از بازار اطلاعات درست منتشر میکنه، بقیه اصناف و سازمان ها اطلاعات درست حسابی ندارن
  من خودم میخواستم در مورد بازار سخت افزار گیمینگ ایران مطالعه کنم که متاسفانه اطلاعاتی ازش در دسترس نیست امیدوارم که این حوزه رو هم مورد مطالعه قرار بدین
  همینطور خیلی علاقه مندم شیوه ی پژوهش آماری رو هم منتشر کنین که خیلی عالی میشه! امیدوارم که موفق باشین.

  • سلام
   روش‌شناسی تمام گزارش‌های «دایرک» در صفحات اولیه هر گزارش تحت عنوان «این پژوهش چگونه انجام شده است؟” قابل ملاحظه است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here