گزارش جامع چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی

0
122
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Rate this post
موضوع محوری: گزارش جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹
تعداد صفحات: ۴۴
حجم فایل: ۹.۱۲ مگابایت
قیمت: رایگان

معرفی این گزارش:

چهارمین دوره از رویداد جایزه بازی‌های جدی، با هدف تحقیق، تولید و ترویج بازی‌های جدی با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی در روزهای سوم و چهارم دی‌ماه به صورت آنلاین برگزار  و تمامی برنامه‌ها از بستر آپارات‌گیم به‌صورت زنده پخش شد. در روز اول در مجموع ۱.۱۳۲ نفر و در روز دوم ۶۹۳ نفر این رویداد را تماشا کردند. در این دوره با نگاهی کلان­تر نسبت به سرگرمی‌­های هدفمند، علاوه بر بازی‌های دیجیتال، این رویداد حامی سایر سرگرمی‌­های جدی همچون بازی‌های رومیزی، بازی‌وارسازی و شبیه‌­سازها بود.

رویداد امسال در قالب سه رویداد مجزا شامل جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹، هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ و سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی ۱۳۹۹، برگزار شد. جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ همچون ادوار گذشته، با بیش از ۷۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی و تسهیلات تجاری‌سازی و ایجاد شبکه بزرگی از حامیان و همکاران، فرصتی برای مشارکت در رشد بازی‌های جدی در کشور فراهم آورد.

  • در بخش جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ از مجموع ۷۵ آثار ارسالی، ۶ اثر به فینال راه یافتند که در روز فینال بعد از ارائه آنلاین برای داوران، بازی جدی سال انتخاب شد.
  • بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ با ۶ سخنرانی‌ اساتید بین‌المللی، مصاحبه با مدیران و سرپرستان آزمایشگاه‌های برتر ساخت بازی جدی و ارائه مقالات شفاهی برگزار شد. 
  • بخش هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ در تاریخ ۱۹ الی ۲۱ آذرماه برای اولین مرتبه به‌دلیل شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت آنلاین بر بستر دیسکورد برگزار شد. این رویداد به شکل هم‌زمان علاوه بر تهران، با میزبانی تبریز و اصفهان به نمایندگی از بنیاد ملی بازی‎های رایانه‌ای و با حضور آنلاین منتورهای پزشکی، روان‌شناسی و فنی برگزار شد. شرکت‌کنندگان هکاتون با انتخاب یکی از موضوعات «پیشگیری از ابتلا به کرونا»، «مراقبت از بیماران کرونایی» و «سبک زندگی در دوران کرونا» و با حمایت مادی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تیم‌های حاضر در استان خود به رقابت پرداختند، 

در اختتامیه رویداد جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ از برندگان هر سه بخش تقدیر و جوایز به برندگان اهدا شد. 

گزارش حاضر مروری است بر آنچه که در چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی گذشت:


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید